Zapisz się na dawkę wiedzy i inspiracji

Innowacja to kreatywne rozwiązywanie problemów

Często nas pytają – co to jest, według nas, innowacja? Według nas to kreatywne rozwiązywanie problemów. Zmiana czegoś dla samej zmiany nie ma sensu. Ważny jest problem, z którym mierzy się dany człowiek, grupa ludzi, najlepiej masy, który jesteśmy w stanie twórczo rozwiązać. Im bardziej spektakularny, masowy i ważny, tym lepiej.

Podczas pandemii wiele firmy musiało zmienić swój model funkcjonowania. Tradycyjny model pozyskiwania klientów przez banki, kończący się podpisem na umowie klienta w obecności kuriera stworzył problem na wagę, jeśli nie życia, to zdrowia, i został rozwiązany. Z pomocą przyszła technologia zdalnej identyfikacji tożsamości nowych klientów i podpisywania umów. Wielki problem konsumenta, a także banku i firm kurierskich został rozwiązany. A przy okazji nawet koszty procesu zostały zmniejszone.

Ostatnia udana misja załogowa modułu Dragon firmy SpaceX otwiera nowy rozdział w historii kosmosu, transportu i turystyki kosmicznej.

Ostatnia udana misja załogowa modułu Dragon firmy SpaceX otwiera nowy rozdział w historii kosmosu, transportu i turystyki kosmicznej. Wcześniej niemożliwe – startowanie i ponowne lądowanie rakiety – stało się możliwe. Od teraz rakieta ważąca zaledwie 4 tony może przewozić tam i z powrotem nie tylko ludzi, ale i 2,5 tony ładunku.

Świeże spojrzenie firmy prywatnej z zewnątrz, technologia, upór i fundusze, okazały się przełomową innowacją zmieniającą historię świata. Problem z niepewną przyszłością naszej planety zyskał nowe rozwiązanie, które na małą skalę już zaczęło być wdrażane.

Tak rozumiemy rolę i wagę innowacji. Powinna zmieniać świat na lepszy. To właśnie jest misją zespołu Experiencera: tworzyć rozwiązania, które pozytywnie wpływają na świat.